E diel, 23 Qershor, 2024

Kurti bisedon me Nënsekretarin amerikan të Shtetit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, njoftoi të premten se ka zhvilluar bisedë telefonike me Nënsekretarin amerikan të Shtetit, Derek Chollet.

19
SHARES
242
VIEWS

“Një bisedë telefonike e sinqertë dhe e rëndësishme me nënsekretarin e Shtetit Derek Chollet për domosdoshmërinë e një marrëveshjeje për normalizimin e plotë me Serbinë me qendër njohjen reciproke, me fokus situatën e sigurisë në Kosovë së bashku me sundimin e ligjit”, ka njoftuar Kurti në Twitter.

Diskutim rreth këtij postimi

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms below to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.