E enjte, 25 Korrik, 2024

Presidentja Osmani uron besimtarët myslimanë për festën e Kurban Bajramit: Festat si kjo mbajnë gjallë shpirtin solidar

Presidentja Osmani ka uruar besimtarët myslimanë me rastin e festës së Kurban Bajramit: Festat si kjo mbajnë gjallë jo vetëm shpresën, por edhe shpirtin solidar.

19
SHARES
237
VIEWS

 

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu, me rastin e festës së Kurban Bajramit, ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë, raporton EO.

“Uroj që Kurban Bajrami të kremtohet e përjetohet në mënyrën më të mirë të mundshme në të gjitha familjet tuaja”, ka thënë Presidentja Osmani.E para e vendit ka thënë se festat si kjo mbajnë gjallë jo vetëm shpresën, por edhe shpirtin solidar.“Festat si kjo mbajnë gjallë jo vetëm shpresën, por edhe shpirtin solidar për t’i mbështetur njerëzit në nevojë në këtë kohë sfiduese. Paqja, shëndeti, mirësia e begatia qoftë me ju dhe familjet tuaja!”, thuhet në urimin e Presidentes Osmani.

Diskutim rreth këtij postimi

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms below to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.