E diel, 23 Qershor, 2024

Pas 90 orësh nën rrënoja, foshnja 10 ditëshe nxirret e gjallë|Video

Foshnja Yagız Ulas, vetëm 10 ditëshe, 90 orë pas tërmetit u nxor nga rrënojat me nënën e saj në Samandag, Hatay.

21
SHARES
268
VIEWS

Ato u nxorën nga ekipet për kërkim-shpëtim të Komunës Metropolitane të Stambollit.

Presidenti i kësaj komune, Ekrem Imamoglu, tha: “Bebja Yagız Ulas është vetëm 10-ditëshe. Ai u nxor nga rrënojat bashkë me nënën e tij në Samandag, Hatay, 90 orë pas tërmetit”.

Ndërkohë që numri i viktimave nga tërmeti katastrofik që goditi Turqinë dhe Sirinë të hënën, tani i ka kaluar 21 mijë persona.

Ekipet e shpëtimit janë ende në kërkim të rrënojave për të mbijetuar, por shpresat po zbehen më shumë se katër ditë që nga tërmeti i parë.

Diskutim rreth këtij postimi

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms below to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.